Sesja ślubna – przed a może po ślubie?

Profesjonalna sesja ślubna wymaga poświęcenia całego dnia, a czasami kilku dni. Absolutnie niewskazany jest pośpiech. Biorąc pod uwagę, że na zdjęciach widoczne są nasze stany wewnętrzne, stres towarzyszący przygotowaniom do ślubu nie jest najlepszym towarzyszem takiej sesji. W związku z tym, sesje przed ślubem zwykle okazują się niewypałem.

Znacznie lepszym rozwiązaniem okazują się sesje po ślubie. Dysponujemy wówczas większą ilością wolnego czasu, a także wciąż towarzyszy nam ten podniosły nastrój związany ze zmianą stanu cywilnego. W takich warunkach łatwiej o wyjątkowe zdjęcia, na których widoczna będzie miłość oraz pozytywna energia. Tego będziemy poszukiwali po latach, sięgając po fotografie z sesji ślubnej.

Zaletą sesji po ślubie jest możliwość poświęcenia kilku dni na wyprawy do miejsc, które chcemy uwiecznić w albumie. Mogą to być miejsca związane z zainteresowaniami, a także budzące nasze pozytywne wspomnienia z okresu przed ślubem. Brak pośpiechu, brak trosk i pozytywne nastawienie – to recepta na udaną sesję ślubną.