Laser frakcyjny CO2 – wskazania i efekty

Jakie są wskazania do wykorzystania lasera frakcyjnego CO2? Jakie efekty możemy osiągnąć z jego wykorzystaniem? Sprawdzamy!

Laser frakcyjny CO2 – wskazania

Wskazań do wykorzystania lasera frakcyjnego CO2 jest całkiem sporo. Mamy do czynienia z rozwiązanie, które jest dedykowane dla osób zmagającymi się z bliznami i przebarwieniami potrądzikowymi, przebarwieniami spowodowanymi promieniowaniem UV, czy przez zmiany hormonalne. To jednak nie wszystko, ponieważ wskazaniami są również blizny, rozstępy, czy zmarszczki wokół oczu.

Laser frakcyjny CO2 – efekty

A co z efektami? Jakie efekty dają nam zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego? Okazuje się, że laser frakcyjny CO2 daje praktycznie natychmiastowe efekty, co zresztą potwierdziło wiele osób.

Poprzez laser frakcyjny CO2 możemy redukować u siebie zmarszczki wokół oczu, a w najlepszym przypadku nawet ich się pozbyć. To jednak nie wszystko, ponieważ laser jest w stanie skutecznie redukować blizny, przebarwienia, czy nawet rozstępy.

Sprawdź:  Muzyka do snu może nam bardzo pomóc

Czy zabieg jest bolesny?

Wszystko zależne jest oczywiście od zabiegu i jego siły. Kiedy energia impulsu powyżej 10 mJ jest stosowana w naszym wypadku, odczujemy nieprzyjemne mrowienie. Kiedy jednak stosowane są wyższe energie, stosuje się krem znieczulający, na co najmniej jedną godzinę przed zabiegiem, dzięki czemu ból jest zniesiony do zera.

Przy najwyższych energiach, czyli >20 mJ i dużych powierzchniach zabiegu, można zastosować także lokalne znieczulenie zastrzykiem. Pamiętajmy jednak że jest to metoda zdecydowanie mniej bolesna niż VPL.