Ile zarabia hostessa? Odpowiadamy!

ile zarabia hostessa

Ile zarabia hostessa? Jest to jeden z najchętniej poruszanych tematów. Myślisz o podjęciu zatrudnienia w charakterze hostessy? Nie wiesz, z jakimi zarobkami to się wiąże? A może liczysz na wskazówki, które pozwolą Ci je oszacować? Znajdziesz je w poniższym tekście, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Kim jest hostessa?

Hostessa to osoba pomagająca w działaniach promocyjnych marki, z którą współpracuje. Reprezentuje ją swoją własną osobą przed klientami na różnego typu eventach organizowanych przez daną firmę. Czasami jej praca polega na promowaniu produktów, innym razem usług, czy po prostu samej marki, by zwiększyć jej rozpoznawalność na rynku.

Hostessa pracuje w różnych miejscach – można ją spotkać w supermarkecie, w centrum handlowym, na ulicach miasta, czy na imprezach firmowych. Jednak coraz częściej hostessy pojawiają się też na różnego typu konferencjach, targach, czy wystawach. Osoby na tym stanowisku widywane są też na zawodach sportowych, różnego rodzaju konkursach, czy nawet w telewizji.

Jakie obowiązki spoczywają na hostessie?

Jak wspomniane było wyżej, praca hostessy związana jest z promocją konkretnej marki, jej produktów lub usług. Jednak jej obowiązki za każdym razem mogą się różnić i w dużej mierze zależą od potrzeb klienta. Najczęściej jednak to na hostessie spoczywa obowiązek witania przybyłych gości na imprezy organizowane przez daną markę i budowanie jej pozytywnego wizerunku. W obowiązkach hostessy może znaleźć się oprowadzanie po targach i wystawach, udzielanie najważniejszych informacji o produktach lub usługach, a także zachęcanie do zakupu konkretnych rzeczy.

Sprawdź:  Nowości ze świata mody

Na barkach hostessy często spoczywa też pomoc przy organizacji konkursów, czy ich prowadzenie. W wielu przypadkach hostessa odpowiada też za rozdawanie ulotek i innych gadżetów reklamowych potencjalnym klientom, wręczanie nagród i kwiatów, czy dbanie o przyjemną atmosferę podczas eventu. Zatem widać, że zakres obowiązków może być naprawdę różny.

Od czego zależą zarobki hostessy?

Zarobki hostessy bywają bardzo zmienne i zwykle zależą od wielu różnych czynników. Najważniejsze znaczenie ma miejsce pracy, ponieważ innych zarobków należy spodziewać się za promocję produktów w supermarkecie, a innych na targach lub imprezie firmowej. Nie bez znaczenia pozostaje też doświadczenie, czy portfolio.

Początkująca hostessa powinna spodziewać się znacznie niższych zarobków, niż tak, która może poszczycić się kilkuletnim stażem i współpracą z renomowanymi markami. Na wysokość zarobków wpływa też województwo, czy miasto.

W tym przypadku wyższe zarobki hostessa odnotuje w dużych aglomeracjach, a więc głównie w Warszawie, Krakowie, Gdańsku lub we Wrocławiu. Pod uwagę brany jest też wiek hostessy, wygląd, czy dodatkowe kompetencje typu znajomość języków obcych.

Ile zarabia hostessa? Poniżej czeka na Ciebie odpowiedź!

Początkująca hostessa lub taka, która reklamuje produkty spożywcze w supermarkecie, może liczyć na wynagrodzenie rzędu około 15 zł za godzinę. Doświadczona hostessa pracująca na eventach może zarobić od 20 do 50 zł za godzinę pracy, zaś obsługująca targi i inne prestiżowe wydarzenia może otrzymać nawet kilka tysięcy złotych za dzień lub kilka dni pracy.